O firmie

Firma

Wechsler Polska Sp. z o.o.

powstała w maju 2012 roku, początkowo nosząc nazwę OCCUMA Sp. z o.o. Jej utworzenie było w głównej mierze odpowiedzią na rosnące potrzeby runku w zakresie różnych pozaszkolnych form edukacji, tj. szkolenia, kursy zawodowe, doradztwo specjalistyczne. Firma korzystała z doświadczenia członków zarządu oraz pracowników, którzy w swojej wcześniejszej karierze zawodowej pracowali w firmach doradczo-szkoleniowych, min. przy realizacji projektów dofinansowanych ze środków UE. W początkach swojej działalności firma posiadała bogatą ofertę zawodowych szkoleń komercyjnych oraz dofinansowanych z UE, współpracowaliśmy również z innymi organizacjami przy rekrutacji, organizacji i prowadzeniu szkoleń. Równocześnie rozwijała się druga specjalizacja firmy w postaci doradztwa oraz szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, a także profesjonalnej kompleksowej obsługi jako służba bhp. Wraz  z rozpoczęciem działalności firmy, uzyskaliśmy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach, jako Niepubliczna Placówka Kształcenia Praktycznego oraz zostaliśmy zgłoszeni do rejestru placówek niepublicznych Kuratoriom Oświaty w Kielcach pod numerem 628. Jako Niepubliczna Placówka Kształcenia Praktycznego mamy możliwość prowadzenia zawodowego kształcenia w formach pozaszkolnych na podstawie przepisów o Systemie Oświaty oraz Ustawy Prawo Oświatowe. Z kolei, w 2019 roku, ze względu na zmiany w przepisach oświatowych, zostaliśmy przekształceni w Niepubliczne Centrum Kształcenia Zawodowego WECHSLER.

W 2015 roku nastąpiła zmiana nazwy firmy na Wechsler Polska Sp. z o.o. wraz z nią nastąpiły zmiany w składzie zarządu spółki. Od tego momentu rozszerzyliśmy swoją działalność o usługi w zakresie pozyskiwania dla klientów środków unijnych na różnego rodzaju inwestycje. Nasz zespół zajmuje się kompleksowym tworzeniem wniosków aplikacyjnych oraz opracowywaniem dokumentacji technicznej niezbędnej do złożenia wniosku, w tym m.in. wymaganych załączników, biznes planów, studiów wykonalności, dokumentacji technicznej: kosztorysów, projektów, programów funkcjonalno-użytkowych oaz audytów energetycznych. W ramach współpracy oferujemy naszym klientom przeprowadzenie ich przez pełen proces aplikowania o środki zewnętrzne. Nasze usługi ewoluowały i rozwijały się w czasie, aby w pełni odpowiedzieć na potrzeby rynku.

Posiadamy bogaty i doświadczony zespół pracowników oraz współpracujących z nami specjalistów, dzięki któremu jesteśmy w stanie przygotować wszystkie niezbędne dokumenty wymagane w procesie aplikowania,  a następnie również poprowadzić realizację projektu, dzięki doświadczeniu w zarządzaniu projektami,  z uwzględnieniem działań organizacyjnych oraz rozliczenia finansowego projektu.

Uzupełnieniem oferty naszej firmy w zakresie organizacji i prowadzenia kursów zawodowych dofinansowanych z UE są usługi w zakresie prowadzenia egzaminów zewnętrznych. Wymóg rozdzielności prowadzenia kursów zawodowych oraz ich walidacji (egzaminowania)  powstał w 2016 roku, a wprowadzony został przez Ministra Rozwoju w dokumencie „Podstawowe informacje dotyczące uzyskiwania kwalifikacji w ramach projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego”, z którego wynika, iż instytucja szkoląca (prowadząca kurs zawodowy w danym projekcie) nie może jednocześnie przeprowadzić walidacji kwalifikacji uzyskanych przez uczestnika podczas danego kursu, i zgodnie z tymi wytycznymi ma to być instytucja zewnętrzna, nieżelazna od podmiotu szkolącego. Korzystając z naszego dotychczasowego doświadczenia wprowadziliśmy usługę walidacji (egzaminów zewnętrznych) – tj. sprawdzenia nabycia kwalifikacji przez uczestnika projektu, które realizowane jest za pomocą testu sprawdzającego wiedzę, a kończy się wydaniem certyfikatu. Dzięki tej usłudze następuje potwierdzenie zdobytych kwalifikacji nieformalnych przez praktykę, co jest zgodne z założeniami wdrażanego obecnie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji różnego rodzaju usług doradczych i szkoleniowych, a naszym atutem jest elastyczność i szybkie dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb i oczekiwań ze strony rynku oraz klientów, dlatego też planowane do wprowadzenia innowacyjne usługi będą uzupełnieniem naszej oferty, do czego nasi pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę oraz kwalifikacje.

Zespół

Mariusz Marciniak

Mariusz Marciniak

Prezes Zarządu/Dyrektor Generalny

Katarzyna Lechsztef

Katarzyna Lechsztef

Kierownik ds. Kluczowych Klientów

Martyna Mucha

Martyna Mucha

Specjalista ds. rozliczeń projektów

Aleksandra Bartosz

Aleksandra Bartosz

Specjalista ds. walidacji i certyfikacji

Misja

Wszystko, co robimy, przeniknięte jest autentyczną pasją i zamiłowaniem. To dzięki temu współpraca z nami jest wyjątkowym doświadczeniem zarówno dla naszych Klientów, jak i ich pracowników. Potrafimy połączyć trudną, niejednokrotnie, materię merytoryczną ze swobodnym i pełnym energii przekazem. Dzięki temu osiągamy zaangażowanie i motywację ze strony uczestników realizowanych przez nas szkoleń, coachingów i projektów doradczych.

Trenerzy

Adam Chyb

Adam Chyb

trener Wechsler Polska

Trener, coach, konsultant, audytor, manager. Specjalista w dziedzinie zarządzania, komunikacji i stosunków społecznych.

Jest konsultantem i audytorem korporacyjnych systemów zarządzania, licencjonowanym coachem i diagnostą kompetencji zawodowych. Posiada certyfikat Coach Wise Essentials ICF, licencjeIP Career Coach. W swojej karierze zawodowej pełnił między innymi funkcje: szefa sztabu wyborczego, redaktora naczelnego, dyrektora sprzedaży.

Umiejętności zawodowe nabywał w organizacjach krajowych i zagranicznych. Od ponad 20 lat z sukcesem przekazuje swoją wiedzę, prowadząc szkolenia z zakresu komunikacji, negocjacji, zarządzania, budowania wizerunku, obsługi klienta oraz windykacji. Doświadczenie zawodowe zdobywał także przy realizacji projektów w ramach funduszy unijnych.

Prywatnie jest zapalonym wędkarzem, członkiem Społecznej Straży Rybackiej oraz wiceprezesem Koła Wędkarskiego „Fundament”. Ma 50 lat. Żonaty, troje dzieci.

Cezary Paszuk

Cezary Paszuk

trener Wechsler Polska

Trener i konsultant. Twórca autorskich programów szkoleniowych i nowatorskich rozwiązań strategicznych.

Autor i realizator programów szkoleniowych i warsztatów. Metodykę pracy opiera na precyzyjnym badaniu potrzeb klienta i projektowania specyficznych rozwiązań służących ich realizacji. W pracy wykorzystuje nowatorskie metody nauczania i multimedialne środki dydaktyczne. Stosuje gry i ćwiczenia, a aspekty wykładowe popiera licznymi przykładami. Błyskawicznie nawiązuje przyjazne relacje z grupą i wywołuje duże zaangażowanie i motywację do rozwoju. Entuzjazm i energia, oraz obrazowy język, to jego znaki rozpoznawcze.

Jego doświadczenie to 15 lat pracy menedżerskiej i ponad 20 lat prowadzenia doradztwa i szkoleń w zakresie szeroko pojętych kontaktów z klientami i zarządzania. Praktykę trenerską i menedżerską zdobywał w turystyce, mediach i branży finansowej jako Dyrektor Sprzedaży, Szef Redakcji, Dyrektor Działu Reklamy, oraz członek Rady Nadzorczej odpowiedzialny za rozwój kadry menedżerskiej. Dla swoich klientów realizował duże projekty rekrutacyjne, doradzał w zakresie organizacji działów handlowych i motywacyjnych systemów wynagrodzeń oraz systemów ocen pracowniczych. Moderował spotkania poświęcone opracowywaniu strategii rozwoju firm.

Ma 52 lata, Uwielbia podróze i dobrą ksiązkę.

Krzysztof Bajda

Krzysztof Bajda

trener Wechsler Polska

Trener biznesu, coach i konsultant. Doświadczony autor licznych programów szkoleniowych i projektów wspierających wszechstronny rozwój firm i organizacji.

Jego główne obszary pracy zawodowej to: szkolenia z zakresu obsługa klienta, sprzedaży, negocjacji handlowych, budowania zespołu i współpracy w zespole; prezentacji handlowych i autoprezentacji; motywowania, zarządzania, mentoringu oraz coachingu (menedżerskego i life-coachingu). Zajmuje się także doradztwem w zakresie rozwoju pracowników w organizacji, tworzenia programów lojalnościowych, budowanie trwałych relacji z klientami, tworzenie standardów jakościowych w zakresie efektywności pracy, optymalizacji wyników pracy oraz tworzenie systemów motywacyjnych.

Doświadczenie zawodowe zdobywa od 21 lat między innymi we współpracy z renomowanymi firmami szkoleniowymi : Power Business Associates, GB Resources, Energy Training, Demos Polska. Jest absolwentem St Patrick’s College Irlandia. Posiada certyfikat International Coaching Federation.

Ma 57 lat. Jego hobby to motoryzacja i podróże po świecie w celu poznawania innych kultur i ciekawych miejsc. Bardzo lubi poznawać ciekawych ludzi, którzy mają jakąś życiową pasję. Poza tym lubi ciekawe towarzystwo, dobrą kuchnię i fotografowanie.

Piotr Benedyk

Piotr Benedyk

trener Wechsler Polska

Trener i coach. Wszechstronny specjalista w zakresie kształcenia umiejętności menadżerskich i osobowych.

Specjalizuje się w szkoleniach dla średniej i wyższej kadry kierowniczej. Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu: kierowania zespołem, coachingu, prezentacji, obsługi klienta, negocjacji, rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie ze stresem, komunikacji, inteligencji emocjonalnej, budowania zespołu, motywowania.

Na podstawie tysięcy godzin szkoleń i setek godzin coachingu buduje swoje niepowtarzalne podejście do uczestników, dzięki czemu osoby pracujące z nim bardziej efektywnie wykorzystują swój potencjał.

Jest mentor coachem w organizacji wspierającej przedsiębiorców Youth Business Poland, która jest częścią The Prince’s Youth Business International. Organizacja ta wspiera rozwój przedsiębiorczości w 35 krajach.

Swoje doświadczenie biznesowe zdobywa od 20 lat. Pracował z wieloma klientami w różnych branżach jak: informatyka, bankowość, finanse, ubezpieczenia, motoryzacja, doradztwo, medycyna, logistyka, przemysł paliwowy i gazowy, telekomunikacyjna, reklama, media, nieruchomości. Ukończył Uniwersytet Warszawski na wydziale psychologii oraz Akademię Muzyczną im F. Chopina w Warszawie. Posiada międzynarodowy certyfikat coacha – International Coaching Community oraz certyfikat Extended Disc i CoachWise (ICF). Od siedmiu lat współpracuję z renomowaną firmą motoryzacyjną, jako sędzia certyfikacyjny sprzedawców i doradców serwisowych. Współpracuje także z radiem TOK FM i RDC jako ekspert od umiejętności miękkich. Jest autorem wielu artykułów o tematyce psychologicznej w wielu pismach branżowych i specjalistycznych.

Jest partnerem firmy Wechsler Polska oraz Deputy & Coach’s Support Director w International Institute of Coaching (IIC)

Ma 49 lat. W wolnych chwilach gra na waltorni, akordeonie, pianinie i gitarze. Uwielbia spotkania z przyjaciółmi i beztroskie prace w ogrodzie.

Więcej informacji można otrzymać na stronie:
www.benedyk.com.pl

Mariusz Detko

Mariusz Detko

trener Wechsler Polska

Konsultant wiodący, auditor oraz wykładowca i trener systemów zarządzania oraz umiejętności menadżerskich.

Jest specjalistą w dziedzinie zarządzania jakością, systemów zarządzania w branży spożywczej, informatycznej, medycznej i motoryzacyjnej oraz zintegrowanych systemów zarządzania. Ma wieloletnie doświadczenie praktyczne w zakresie zarządzania organizacją i wdrażania systemów zarządzania ISO 9001, ISO 14001, PN 18001, HACCP i innych. Ma dużą praktykę w realizacji szkoleń menadżerskich z zakresu marketingu i zarządzania przedsiębiorstwem, rozwijania umiejętności menadżerskich oraz dydaktyki i organizacji doskonalenia zawodowego personelu. Jest auditorem kontraktowym Dekra Certification oraz BV Certification w zakresie systemu zarządzania jakością ISO 9001 oraz PN EN 15038.

Doświadczenie zawodowe zdobywa od ponad 20 lat współpracujące z wiodącymi firmami szkoleniowymi jak TUV Akademia, Dekra, Bureau Veritas. Jest twórcą licznych autorskich programów szkoleniowych z zakresu systemów zarządzania, narzędzi jakości i umiejętności menadżerskich. Jako konsultant prowadził projekty wdrożeniowe systemów zarządzania ISO 9001, ISO 14001, HACCP i innych w ponad 100 organizacjach różnych branż. Realizował także wieloletni program realizacji auditów standardów marki dla jednego z wiodących koncernów motoryzacyjnych. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach i Akademii Rolniczej w Krakowie. Uzyskał certyfikat autora wiodącego ISO 9001 ( rejestrowany w IRCA ), auditora środowiskowego ISO 14001 ( rejestrowany w IRCA ),

Ma 53 lata, jest żonaty, ma 2 synów. W wolnych chwilach poświęca się gotowaniu i pracy w ogrodzie.

Mariusz Robert Marciniak

Mariusz Robert Marciniak

trener Wechsler Polska

Trener, auditor i konsultant z zakresu bezpieczeństwa i kultury pracy. Konsultant regionalny ds. zamówień publicznych. 

Doradca i trener w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i strategii biznesu z uwzględnieniem aspektów bezpieczeństwa pracy. Wykładowca akademicki. Audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.
Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny w Wechsler Polska.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w wiodących firmach doradczych i szkoleniowych jako menadżer wyższego szczebla. Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania zespołami pracowniczymi oraz przygotowania i zarządzania projektami dofinansowanymi ze środków UE i Banku Światowego. Z wykształcenia jest historykiem i nauczycielem. Ukończył Wydział Humanistyczny Akademii Świętokrzyskiej (obecnie Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) oraz Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Jest doradcą zawodowym, specjalistą ds. bezpieczeństwa i higieny pracy oraz specjalistą ds. prawa zamówień publicznych (studia podyplowe).

Ma 44 lata. Żonaty, dwoje dzieci. Od ponad 25 lat pasjonat wędkarstwa. Zapalony narciarz, entuzjasta górskich wędrówek i skituringu, pasjonat i adept brazylijskiego jiu – jitsu, instruktor Nordic Walking.